Redakcja KMiD


2021.06.18  Recenzja książki TKt48 gotowa

Dziękujemy za otrzymane Wasze recenzje o książce TKt48.
W nadchodzącym wydaniu magazynu KMiD zostanie opublikowana
interesująca recenzja kol. Marcina Kowalczyka. Już niedługo!


2021.05.05  Recenzja książki TKt48

 

Lubisz parowozy? ... a TKt48?

Wydawnictwo EUROSPRINTER z serii książek poświęconych
parowozom wydało monografię o TKt48.

Zapoznałeś się z nią? Masz na jej temat swoje zdanie?

Podziel się fachowymi uwagami.

tkt48_eurosprinter_ks-800x800.jpg  tkt48-lokomotywa-towarowa-do-pociagow-osobowych[5].jpg

Najciekawszą, fachową recenzję książki o TKt48 opublikujemy!

Zbliża się wydanie bardzo długo oczekiwanego numeru (37)1-2/2021 magazynu Koleje Małe i Duże. Celem promocji książki i wydawnictwa EUROSPRINTER, jak i nawiązania więzi z Czytelnikami jest zamysł, by w rubryce „z naszej biblioteki” opublikować ich własną, nieskrępowaną ocenę wydanej książki. Zapraszamy zatem do ich nadsyłania. Najciekawsze, najbardziej fachowe recenzje opublikujemy. Nagrodą oprócz honorarium, ewentualnie zdobycia innej pozycji wydawnictwa EUROSPRINTER niech będzie zaistnienie w gronie uznanych znawców historii, techniki i literatury kolejowej.

kontakt na mail: redakcja@kmd.pl

 
27.03.2020: Oryginały zdjęć parowozu Sa. XIV HT Lodz poszukiwane!!!

Zwrócono nam uwagę, że nie wszyscy korzystają z Facebooka (https://www.facebook.com/KolejeMaleiDuze/), dlatego też informację o poszukiwaniach zamieszczamy tutaj:

Powoli zbliżamy się do wydania magazynu KMiD (37), na który tak wielu z Was czeka. Spośród przygotowanych, jak zwykle, ciekawych artykułów, jest bogato ilustrowane opracowanie o parowozach OKl101 PKP (saksońskie XIV HT), które tak zachwyciły Romana Garbacika podczas wizyty w Bw Chemnitz Hilbersdorf [w KMiD nr (36)]. Opracowanie w pełni przybliża pełną epizodów historię tych parowozów, zawiera jak zwykle piękny rysunek, wszystkie znane i nieznane zdjęcia z opisem oraz wskazuje produkowane modele.

Chcąc, by magazyn, który uznajecie za wspaniały, jeszcze bardziej Was zachwycił, chcielibyśmy w miejsce pokazanych miniatur zreprodukować oryginały tych zdjęć - wykonanych w 1916 roku na na zajętych przez Niemców ziemiach polskich pod byłym (już) zaborem rosyjskim. Każdą pomoc, wskazanie prosimy na maila: kmd@kmd.pl . Zdjęcia chętnie zamieścimy łącznie z reklamą, wskazaniem aukcji, kolekcji, antykwariatu, który je posiada.

1826_Sa1826_Lodz

 

SaXIV-HT_LODZ

 

 

Jednocześnie niezmiernie dziękujemy wszystkim sympatykom, którzy przy okazji zapytania nadesłali nam inne zdjęcia i materiały związane z parowozami OKl101. Przygotowując materiał o nich, większość z nich już mamy, nie mniej za ten wielce sympatyczny gest, wart wyróżnienia w KMiD, z całego serca dziękujemy.

(aw)

 

  

Zachęcamy do przesyłania na adres redakcji opracowań, artykułów historycznych, modelarskich, współczesnych; starych zdjęć, relacji z wydarzeń w kraju, z imprez, opisów i zdjęć istniejących jeszcze w wielu miejscach śladów po dawnej kolei itp. Najciekawsze z pewnością opublikujemy, a w zamian przekażemy zawsze egzemplarz autorski, a po przekroczeniu ogólnej kwoty honorarium 25 zł - także to honorarium.

Adres redakcji:
Koleje Małe i Duże
Wydawnictwo APLAND
ul. Kościuszki 182
40-525 Katowice

Andrzej Wilk, 601 433 075
e-mail: redakcja@kmd.pl