Książki wydawnictwa APLAND

KOLEJE MAŁE I DUŻE


ksiazki_okladka2.jpgPrzewodnik „Koleją Wąskotorową do Rud”
Format A5, 104 strony, kolor
Cena: 26,- zł

Nakładem firmy Apland sp. z o.o. ukazał się przewodnik autorstwa Edwarda Wieczorka i Krzysztofa Soidy pt.: „Koleją Wąskotorową do Rud”. Na przeszło 100 pełnokolorowych stronach na kredowym papierze opisana jest trasa turystyczna wiodąca szlakiem kolei wąskotorowej Gliwice – Rudy i Racibórz – Rudy, jej osobliwości, interesujące obiekty, zabytki, pomniki i miejsca. Opis trasy uzupełnia historia powstania i dzieje kolei wąskotorowej Gliwice – Racibórz oraz obszerne streszczenie w języku niemieckim. Przewodnik jest bogato ilustrowany historycznymi i współczesnymi zdjęciami, rysunkami, tabelami oraz pełnobarwnymi, dokładnymi mapami i planami.

Cena z kosztem wysyłki pocztowej: 30 zł

 

 


 
Jak zamówić?

Każdą z oferowanych przez nas książek można zamówić w firmie:
Apland - Andrzej Wilk, 40-525 Katowice, ul. Kościuszki 182,
tel. 601 433 075,  e-mail: kmd@kmd.pl

za zaliczeniem pocztowym (za dodatkową opłatą za pobranie)
lub przesyłając odpowiednią kwotę na konto:

mBank, nr konta 50 1140 2004 0000 3402 6237 5634
z nazwą zamawianej książki w tytule.

Zapłatę przyjmujemy także na konto PayPal"
kmd@kmd.pl : https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/send-money-online .

Prosimy dokładnie podać własny adres, na który książka ma być wysłana.

  

 

 

 

 

 

 

Książki już niedostępne:


ksiazki_okladka3.jpg

Koleje Wąskotorowe na Górnym Śląsku

Tom II - Technika Kolei Wąskotorowych
Format A4, 366 str + teczka z 108 rysunkami taboru

 

Nakład wyczerpany!

 

 

 

 


ksiazki_okladka4.jpg„Wąskie Linie Snów”
Autor: Piotr Rudzki
format A5, 328 stron, Cena 30 zł
UWAGA: Nakład wyczerpany!

Tuż przed 10.06.2001 r. ruch pasażerski prowadzony był już tylko na dziewięciu wąskotorowych liniach PKP. Tuż przed likwidacją odbył nimi podróż, sfotografował i przepięknie opisał w książce Piotr Rudzki. Autor wyczarował w niej niepowtarzalny klimat kolei, który bezpowrotnie odeszł.

To książka sentyment!
To książka dokument!
Książka zawiera liczne zdjęcia, reprodukcje rozkładów, biletów, pieczątek oraz barwny dodatek z 48 unikalnymi, historycznymi zdjęciami kolei wąskotorowych z archiwum Muzeum Kolejnictwa w Warszawie.

Linie wąskotorowe: Krośniewicka (do Ostrowów), Krośniewicka (do Boniewa), Stargardzka, Ełcka, Śmigielska, Krotoszyńska, Średzka, Koszalińska, Rogowska.

„Wąskie Linie Snów”
w języku polskim, format A5, 328 stron (296 cz-b, 32 kolor), 223+48 zdjęć, reprodukcje rozkładów, biletów, pieczątek.

UWAGA: Nakład wyczerpany - prosimy nie zamawiać i dokonywać wpłat.ksiazki_okladka1.jpgKoleje Piaskowe Tom II - Album Fotografii                 
Format A4, 352 strony. Cena: 94,- zł,  Cena z kosztem wysyłki 99 zł.
UWAGA: Nakład wyczerpany!

Książka o tematyce kolejowej - album fotografii kolei piaskowych. Czytelnik otrzymuje do dyspozycji, jedyny w swoim rodzaju zbiór fotografii opowiadających o dziejach unikatowej w skali świata kolei przemysłowej na Śląsku. Na 346 stronach znalazło się 578 fotografii czarnobiałych i kolorowych z lat 1910÷2002 (w tym 121 sprzed 1945 roku - niektóre również kolorowe!). Najlepsze fotografie zajmują nawet format A3. Wśród fotografii jest tylko 29 takich, które były już sporadycznie publikowane. Reszta to całkowite debiuty, w tym 14 różnych ujęć TKz-ów z lat trzydziestych i 37 obrazów z najgłośniejszych wypadków. Są też: angielski elektrowóz w różnych ujęciach (w tym wnętrze kabiny), nieznane czytelnikom typy wagonów oraz wiele innych zaskakujących obrazów. Album jest dwujęzyczny - polski i niemiecki. Wydawcą jest firma Apland sp. z o.o. w Katowicach.


UWAGA: Nakład wyczerpany - prosimy nie zamawiać i dokonywać wpłat.